Çağımızın gereği yoğun iş temposu , sosyal yaşam, çocuklar derken büyüklerimizin rahatsızlanması durumunda büyüklerimize gereği kadar ilgilenememekteyiz. Modern çağın bize getirdiği yeniliklerden biri olan Hasta bakıcı bu süreçte bizim en büyük yardımcımızdır.

Hastanede Hasta bakıcı ; Hastane ortamında hastası ile ilgilenecek, hastasına çocuklarının yokluğunu hissettirmeyecek, doktorun uygulamış olduğu tedaviyi harfiyen uygulamalıdır. Tabiki bu süreçte hastanede görevli hasta bakıcılardan istifade etmek mümkündür. Fakat hastane personelinin asıl işinin başka olduğu ve bizim hastamızın hasta bakıcı nın ek işi olduğu unutulmamalıdır. Hasta bakıcı nın asıl işi söz konusu olduğunda hastamızı  yalnız kalabilmekte bazı durumlarda 6-7 saati bulan sürelerde hastamız yalnız kalabilmektedir. Hastamızın yalnız kaldığı bu süre boyunca istenmeyen durumlarla karşılaşmamız söz konusu olmaktadır. Kötü durumlarla karşılaşmamak için kişiye özel hizmet veren Hasta Bakıcı tercih edilmelidir. 

GD Gazi Danışmanlık Özel İstihdam Bürosu LTD.ŞTİ. olarak Ankara`da bulunan hastanelerde ; Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hasta Bakıcı, Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hasta Bakıcı, Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hasta Bakıcı, Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hasta Bakıcı, Hacettepe Üniversitesi Onkoloji Hastanesi Hasta Bakıcı, Hacettepe Hastanesi Hasta Bakıcı, Gülhane Eğitim Araştırma Hastanesi Hasta Bakıcı, Ankara Numune Eğitim Araştırma Hastanesi, Gazi Hastanesi Hasta Bakıcı, Gazi Hastanesi Hasta Bakıcı, 29 Mayıs Devlet Hastanesi, Ankara Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim Araştırma Hastanesi Hasta Bakıcı , Polatlı Devlet Hastanesi Hasta Bakıcı , Tıp Fakültesi Hastanesi Hasta Bakıcı, Atatürk Hastanesi Hasta Bakıcı, Yenimahalle Eğitim Araştırma Hastanesi Hasta Bakıcı, Ulus Devlet Hastanesi Hasta Bakıcı, Çankaya Hastanesi Hasta Bakıcı , 100. Yıl Hastanesi Hasta Bakıcı , MEDICAL Park Hastanesi Hasta Bakıcı, Ortadoğu 19 Mayıs Hastanesi Hasta Bakıcı, 19 Mayıs Hastanesi Hasta Bakıcı, Ortadoğu Hastanesi Hasta Bakıcı, Akrapol Hastanesi Hasta Bakıcı, Memorial Hastanesi Hasta Bakıcı, Bayındır Hastanesi Hasta Bakıcı, LIV Hospıtal Hastanesi Hasta Bakıcı,  Boylam Pisikiyatri Hastanesi Hasta Bakıcı, Acıbadem  Hastanesi Hasta Bakıcı Güven Hastanesi Hasta Bakıcı hizmeti vermektedir.