Hasta bakıcı hem ev ortamında hemde hastane ortamında hizmet verebilmelidir. Hasta hastaneye yatırıldıktan sonra, ilaç takibi, hastanın kişisel temizliği, yemeğinin yedirilmesi hasta bakıcı tarafından yapılır. Yani hastanın bir oğlu yada kızı olur hasta bakıcı. Hastanın her türlü gereksinimini kendisi karşılar, karşılayamadığı durumlarda veya hastanın durumunda değişiklikler söz konusu olduğunda hasta yakınını bilgilendirir.

Hasta bakıcı hastane ortamında şahsi temizliğine dikkat etmeli, bulunduğu ortama ayak uydurabilmelidir. Doktorlarla, hemşirelerle,  hastane görevlileriyle yada diğer hasta bakıcılar ile gereksiz diyaloga   girmemelidir. Kendi hastasıyla ilgilenmeli çevreye uyum sağlamalıdır.

Hasta bakıcı mutlaka güler yüzlü, kibar ve işinin ehli olmalıdır. Hasta bakımı ve Hasta Bakıcılığı önemli ve kutsal bir iş olduğu unutulmamalıdır.  Gazi Danışmanlık olarak başta Ankara ili olmak üzere tüm yurtta Hasta Bakıcı, Hasta Bakımı , Yaşlı Bakıcı, Yaşlı Bakımı hizmeti vermekteyiz. Ankara’da bulunan hastanelerde Atatürk Hastanesi Hasta Bakıcı, Numune Hastanesi Hasta Bakıcı, Gazi Hastanesi Hasta Bakıcı, Ankara Hastanesi Hasta Bakıcı, Sanatoryum Hastanesi Hasta Bakıcı olmak üzere özel ve devlet hastanelerinde deneyimli ve güler yüzlü Hasta Bakıcı ve Refakatçi lerimizle hizmet vermekteyiz.